organizacyjne diy

Pojemniki na przyprawy ze słoików po kawie

Odzyskiwanie rzeczy, które powszechnie są uznawane za śmieci, to moje hobby. Kto zbiera przez dwa lata pojemniki po antyperspirancie, aby wykonać girlandę za darmochę, czy bierze stary rower spod śmietnika, aby przerobić go na różową strzałę? Tym razem przyszła pora na słoiki po kawie, z których powstały pojemniki na przyprawy.

Pamiętam, jak lata temu moja mama wykupiła w sklepie zapas soli do kąpieli, bo ta była w takich ładnych, kształtnych słoiczkach. Cała rodzina potem kąpała się w soli, a mama wymyła porządnie słoiczki, okleiła gotowymi etykietami i do dzisiaj trzyma tam przyprawy. To już chyba z 25 lat, jak słoiki po soli dekorują kuchnię w moim rodzinnym domu. 

pojemniki na przyprawy 00

Jak wykonać pojemniki na przyprawy?

Przerywnik

Materiały:

  • słoiki po kawie
  • samoprzylepna folia tablicowa
  • korektor
  • nożyczki

Przerywnikpojemniki na przyprawy 1

Na folii odrysowałam kółko…

pojemniki na przyprawy 2

…i wycinałam po kolei.

pojemniki na przyprawy 3

Na czarnej folii tablicowej można malować oczywiście kredą, ale ja pomyślałam o bardziej trwałej wersji i napisy zrobiłam korektorem.

pojemniki na przyprawy 4

Etykietę z folii przykleiłam na umyte i suche słoiczki.

pojemniki na przyprawy 5

Do pojemniczków wsypałam przyprawy.

pojemniki na przyprawy 0

pojemniki na przyprawy 000

Folia tablicowa to koszt 30 zł za 200 × 40 cm, więc niedużo, a daje to nam możliwość zrealizowania wielu fajnych pomysłów. Korektor z niej nie schodzi, więc słoiczki można nawet potem delikatnie myć. Wykorzystanie słoików po często używanym produkcie spożywczym jest bardzo praktyczne, bo oszczędzamy na kupnie pojemników, których do przypraw często trzeba dużo. Druga sprawa, że takie słoiczki ładnie wyglądają, gdy są oklejone ręcznie wykonanymi etykietami z folii tablicowej. 

 

Zobacz także:

 cats1 034 8 05
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons