Rady nie od parady

22 pomysły na organizację materiałów kreatywnych

Musiałam przygotować ten post. Już od dawna za mną chodził. Sama cały czas walczę o organizację moich materiałów kreatywnych, których jest z każdym miesiącem coraz więcej. Mam mnóstwo maleńkich detali, taśm, koralików, koronek, wstążek, tkanin, pędzli, papierów itd. Myślę, że każdy maniak “zrób to sam” ma pochowane po kątach różne produkty potrzebne do tworzenia. Marzeniem by było mieć pokój przeznaczony do tworzenia, ale cóż nie każdemu dane. Poznajcie 22 pomysły na organizację materiałów kreatywnych.

catsPrzerywnik

Jak przechowywać papiery dekoracyjne?

Uwielbiam ten pomysł za wykorzystanie koszyka z Ikea do przechowywania reklamówek jako pojemnika na rolki papierów. W ten sposób na pewno się nie pogniotą i ładnie to wygląda. 

1Przerywnik

Jak przechowywać przybory do szycia?

Można użyć do tego zwykłej wytłaczanki po jajkach albo słoika. Ten ostatni wystarczy przerobić na igielnik, co pokazałam Wam tu i będzie bardzo pomocny pojemnik.

2Przerywnik

Jak magazynować foremki do muffinek i lakiery?

Słoiki i tu przychodzą z pomocą. Ja tak właśnie trzymam foremki do muffinek, bo wcale nie używam ich tylko do pieczenia, a do różnych zabaw plastycznych. Od kiedy mam je w słoiku nie denerwuję się, że coś mi się pogniotło. Lakiery to też często narzędzie pracy, więc jak jest ich sporo to warto je zamknąć w słoiku.

3Przerywnik

Jak zorganizować tubki z farbą i nici?

Tablica dobra na wszystko. Dla plastyków ważne będą farby i ich posegregowanie, a tablica świetnie rozwiąże problem ich układania. Jak mamy dużo nici, bo szyjemy to fajnie przygotować tablicę z dużą ilością haczyków do zawieszania. Lubię tego typu rozwiązania.

4Przerywnik

Jak przechowywać washi tape i sznurki?

Chciałbym mieć taki zestaw washi tape, a jak już bym tyle ich miała, to na pewno bym je tak powiesiła. Organizacja i ekspozycja w jednym. Ramka i okrągłe listewki rozwiązują problem magazynowania kolorowych sznurków.

5Przerywnik

Jak składować sprytnie tasiemki i wstążki?

To takie proste. Plastikowy koszyczek z dziurkami i tasiemki ładnie uporządkowane. Ideał.

6Przerywnik

Jak zorganizować dużą ilość kreatywnych nożyczek?

Tu z pomocą przychodzą kuchenne relingi. Myślę, że mam podobną ilość nożyczek jak na zdjęciu, więc czas pomyśleć o tym sposobie.

7Przerywnik

Life hack na gromadzenie pędzli do malowania?

Jakoś nigdy mi nie wpadło do głowy, żeby wykorzystać małą dziurkę w rączce pędzla. Ba! Nawet mnie nigdy nie zastanowiło po co, ona jest oprócz ekspozycji w sklepie. Wystarczy powiesić pędzle, a one swobodnie wyschną i ładnie poczekają na kolejne malowanie. 

8Przerywnik

Jak przechowywać kredki, pisaki i materiały kreatywne?

To jest doskonały pomysł, jak musimy przenosić nasze przybory. Blaszka do muffinek, będzie służyła jako taca, a kubeczki plastikowe posegregują nasze materiały.

10Przerywnik

Pomysł na magazynowanie mulin i guzików?

Klamerki czy patyczki do lodów to świetna szpulka na muliny i nitki, a nawet wstążki. Małe słoiczki podwieszone pod półką to sposób na przechowywanie guzików, pomponów.

11Przerywnik

Jak zorganizować przybory do malowania?

Artyści, rysownicy, używają bardzo wiele kolorów pisaków, kredek i jak tu utrzymać porządek. Wystarczy wykorzystać stojak na wino i wysokie szklanki. Wszystko pod ręką.

12Przerywnik

Jak zorganizować dziurkacze ozdobne?

To dotyczy znawców scrapbookingu, bo dziurkacze im szczególnie są potrzebne. Skrzynka z okrągłym listewkami albo kuchenne relingi rozwiążą problem organizacji kolekcji dziurkaczy.

14Przerywnik

Jak posegregować koraliki, brokaty i guziczki oraz pędzle i nożyczki?

Kuchenne przedmioty świetnie się do tego nadają. Obrotowy pojemnik na przyprawy, wypełniony brokatami, guziczkami, koralikami to bardzo dobry patent. Kolejny raz wracamy do kuchennych relingów, które świetnie zorganizują pędzle i nożyczki.

15Przerywnik

Jak przechowywać sznurki dekoracyjne?

Świetny pomysł to słoik i dziurka w nakrętce, przynajmniej nie będzie nam uciekać cały motek. Drugi pomysł to dekoracyjne wyeksponowanie sznurków.

16

foto. buzzfeed.com

Przerywnik

Dobrze jest zaaranżować swoją przestrzeń do pracy tak jak domowe biuro, które ostatnio wykonałam. W połączeniu z ww. patentami otrzymamy świetną przestrzeń do tworzenia naszych pomysłów diy.

 

Rady nie od parady: 

0cats0enhanced-buzz-16592-1365792257-3
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

18 komentarzy

  1. Świetne pomysły! Nie zgodzę się jednak z przechowywaniem lakierów. Nie mogą one leżeć w takim bezładzie, powinny stać pionowo, by przedłużyć ich trwałość, uniknąć oblepiania się lakieru i nabierania go w nadmiarze.

  2. Mam biuro, w który panuje wieczny nieporządek. Co raz poukładam to za chwilę okazuje się że trzeba zrobić coś KONIECZNIE na wczoraj i wszystkie dokumenty idą w ruch. Co do materiałów kreatywnych och… ja ma pełno pudeł i pudełeczek schowanych w szafie bo jak coś robię to na kuchennym blacie, żeby mieć wszystkich na oku i żeby być z rodzinką, ale taki kącik to marzenie :)) Świetne inspiracje :D

  3. Kurczę, okazuje się, że przechowywanie takich rzeczy może być również świetną dekoracją. A co do pomysłu ze stojakiem na wino i szklankami – gdyby to dobrze zmocować to będzie świetny pomysł również do pokoju dziecka :]

  4. Świetne pomysły. Nici przechowuję podobnie jak tu pokazałaś. W płytę meblową mam wbite małe gwoździe i na nich trzymam nici :) Kwestię wieszania pędzli i nożyczek muszę jakoś zorganizować bo póki co wszystko trzymam w słoikach.

  5. woreczki zamykane tez się sprawdzają do wielu małych rzeczy :) no i można wyciągnąć powietrze z nich i oszczędzać miejsce :)

  6. Super pomysły. Też marzę o tym, by w końcu mieć swoją malutką pracownię, gdzie będę mogła ułożyć wszystko tak, jak chcę. Na razie muszę się ograniczyć do biurka i drewnianego piwnicznego regału z Leroy’a ;) Na pewno będę musiała zrobić sobie jakiś ładny wieszak na washi, bo ich kolekcja za szybko się rozrasta ;)

Leave a Response

Simple Share Buttons