bożonarodzeniowe diyorganizacyjne diy

Świąteczna puszka – zrób to sam

Świąteczna puszka

Pieczecie pierniczki na święta? Jak ja piekę ciasteczka z przyprawą korzenną, to cały dom pachnie i od razu czuje się cudowny świąteczny klimat. Pierniki mają to do siebie, że wcześnie się je robi, a potem przechowuje do świąt. Znalazłam dobry patent na świąteczne opakowanie dla smacznych pierniczków. 

Natknęłam się w piwnicy na starą puszkę po ciastkach i wzięłam ją na warsztat. Chciałam jej nadać bożonarodzeniowy wygląd, więc pomyślałam o decoupage. Mimo iż wielu osobom ta technika kojarzy się z tandetnymi przedmiotami, to ja dzisiaj pokażę, że to tylko kwestia ozdabiania przez wykonującego. Materiały na wykonanie zostały mi z zestawu decoupage, który pokazałam w poście “6 zestawów diy na prezent”.  Teraz zobaczcie jak powstała świąteczna puszka – zrób to sam.

Świąteczna puszkaPrzerywnik

Materiały do wykonania metamorfozy puszki:

– puszka metalowa

– primer 

– klej do decoupage

– farba akrylowa

– serwetka

– lakier

Przerywnik

Świąteczna puszka

Pracę zaczęłam od pomalowania puszki primerem. Jest to warstwa, która daje dużą przyczepność farby i zwiększa jej trwałość. Można ten krok ominąć, ale trzeba się liczyć, że farba może się obtłukiwać.

Świąteczna puszka

Primer musi wyschnąć i dopiero wtedy można nakładać farbę. Robię to pędzelkiem gąbkowym. Górę pokryłam pojedynczą warstwą, a na dół nałożyłam dwie.

Świąteczna puszka

Odrysowałam wieko na serwetce z zapasem, aby cała pokrywka była oklejona. Serwetkę wybrałam świąteczną.

Świąteczna puszka

Serwetka składa się najczęściej z trzech warstw i te dwie od spodu należy zdjąć. Pojedynczą warstwę przykładam do puszki i miękkim pędzelkiem (najlepiej dedykowanym do decoupage) nakładam od góry na serwetkę klej do decoupage. Klej rozsmarowuję delikatnie od środka na boki.

Świąteczna puszka

Dół też chciałam jakość ozdobić i zrobiłam gwiazdki z tej samej serwetki.

Świąteczna puszka

Każdą gwiazdkę przykleiłam tą samą metodą co serwetkę na wieko. 

Świąteczna puszka

Całość wykończyłam lakierem do decoupage. Można kupić też produkt 3w1 i mieć podkład, klej i lakier w jednym.

Świąteczna puszka

Puszkę w środku wyłożyłam białą bibułą i włożyłam do niej pierniki.

Świąteczna puszka

Świąteczna puszka

Świąteczna puszka

Stara puszka zmieniła swoje oblicze i teraz jest świątecznym pudełkiem na korzenne pierniczki. Taką puszkę można postawić nawet na stole, bo jest ładna i będzie się dobrze prezentować. Puszkę można też wykorzystać do zapakowania prezentu dla bliskiej osoby. To doskonały pomysł na pakowanie. 

 

Zobacz także:

Szkatułka z puszki Fotoksiazka, pomysł na prezent Choinki pod kloszem Wieniec z orzechów
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons