bożonarodzeniowe diyświeczkowe diy

Wieniec z mchu jako świecznik – świąteczne diy

Wyobrażacie sobie święta bez świec, bo ja nie jestem w stanie. Zaczyna się już w adwencie, od palenia czterech świec każdej niedzieli, a i Wigilia musi być przy świecach. Idylla się dopełnia, jak za oknem pada śnieg, a w domu mamy ciepły blask świec. Kocham ten świąteczny klimat i dlatego, aby go uzupełnić, zrobiłam wieniec z mchu jako świecznik – świąteczne diy. Kolor mchu tak bardzo soczysty idealnie nadawał się do przełamania go czerwienią i parę małych detali dało taki efekt, że już się nie mogę doczekać świątecznych dni. Uwielbiam ten okres, tak wyjątkowy, tak odmienny od każdego innego święta. Boże Narodzenie to dla mnie naprawdę bardzo pozytywny okres do tworzenia “zrób to sam”, a zawsze w tym okresie mam ogromną wenę i staje na głowie, żeby zrobić wszystko, co sobie wymyśliłam. Potem w świąteczne dni, aż do Nowego Roku napawam się tym klimatem, który stworzyłam handmade.

Wieniec z mchuPrzerywnik

Wieniec z mchu jako świecznik

Materiały:

  • wieniec 
  • mech
  • 4 mufy miedziane
  • klej na gorąco
  • zielona nitka
  • czerwone kulki na drucie

Wieniec z siana można kupić w sklepach internetowych i na allegro. Można go również zastąpić styropianową formą, a mufa to z kolei jest mała miedziana rurka, do kupienia w każdym markecie budowlanym.

Wieniec z mchu 1

Miedziane rurki przykleiłam do wieńca klejem na gorąco, a ten, kto wymyślił ciepły klej, powinien dostać nagrodę Nobla, bo hot glue to najlepszy pomocnik dla majsterkowicza.

Wieniec z mchu 2

Mech dokładnie owijam dookoła wieńca i mocuję za pomocą nitki. 

Wieniec z mchu 3

Czerwone kulki na druciku pięknie uzupełniły kompozycję z mchu i ładnie ją ożywiły.

Wieniec z mchu 4

Podłużne świece wkładamy do naszych miedzianych rurek.

Wieniec z mchu 5

Wieniec z mchu

Takim naprawdę łatwym sposobem, można wykonać wieniec z mchu jako świecznik i cieszyć się własnoręcznie wykonanym świątecznym diy. Dopiero jak wykonałam wieniec, to przyszło mi do głowy, że to także bardzo dobry pomysł na świecznik adwentowy. Ja uwielbiam dekoracje z mchu, przypominają mi mój las i czuję się tak sielsko, jak mam go też w domu. Trzeba przyznać, że jak w żadnym innym wypadku zestawienie zieleni z czerwienią na świątecznym stole pięknie wygląda. 

 

Zobacz inne świąteczne pomysły diy:

Stożki z mchuMuffinki choinkiWieniec z orzechówMini choinki
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons