dekoracyjne diy

Wrzosowe serce

Wrzosowe serce – a tak naprawdę wrzoścowe, bo to inna roślina. Jednak to DIY można wykonać zarówno z wrzosów, jak i pięknych wrzośców. Te drugie są bujniejsze i bardziej ozdobne. Kupiłam dwa ładne wrzośce i miałam zamiar je posadzić na działce. Potem wyjechałam na 3 dni z domu i kwiaty się ususzyły. Na szczęście korzenie jeszcze nie zdążyły, więc szybko poszły do gruntu; może odbiją na przyszły rok. Absolutnie szkoda było takie cudowne suszone kwiaty wyrzucić, więc szybko wymyśliłam z nich proste DIY.

Wrzosowe serce 1Przerywnik

Materiały na wrzosowe serca:

  • wrzosy lub wrzośce
  • drut
  • kombinerki
  • zielona nitka
  • nożyczki

PrzerywnikWrzosowe serce 3

Przycinam kawałek drutu. Jeżeli ktoś nie wie, to kombinerki mają możliwość cięcia w najgłębszej części rozwarcia narzędzia.

Wrzosowe serce 4

Z drutu formuję np. serce.

Wrzosowe serce 5

Przycinam gałązki wrzośców.

Wrzosowe serce 6

Jeżeli serce jest małe, to biorę dwie gałązki i obwiązuje je nitką do drutu. Im większe serce, tym więcej kwiatów układam naraz, aby dekoracja miała ładne proporcje.

Wrzosowe serce 7

Całość obwiązuje nitką.

Wrzosowe serce 8

Można stworzyć kilka rozmiarów serc do kompletu.

Wrzosowe serce

Wrzosowe serce 2

Oczywiście z wrzosów czy wrzośców można wykonać wianek, dekoracje świec czy świecznika i wiele, wiele innych pomysłów. Wrzosowe serce jest piękną jesienną dekoracją i może wisieć na drzwiach wejściowych czy na drzwiczkach kredensu lub dekorować stół. Na pewno znajdziesz dla niego dobre miejsce w swoim domu.

Zobacz inne serca:

Serce ze zdjęć 1https://www.twojediy.pl/serce-z-szyszek/Haftowane serceSerce z gwiazdkami
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons