bożonarodzeniowe diy

Zawieszki na choinkę ze zdjęciem

Wpis “Gwiazdki z suchej porcelany” podbił Wasze serca. Dostaję mnóstwo pytań dotyczących tej masy i postanowiłam znowu się nią pobawić, a przy okazji rozwiać kilka wątpliwości. Oczywiście to musi wiązać się z nowy pomysłem i wykorzystaniem masy w jakimś ciekawym dla Was diy. Tym razem zawieszki zmieniły się w małe ramki do zdjęć i powstała galeria z moją rodziną, która zawiśnie na choince. Takie zawieszki to niepowtarzalna dekoracja, ale także pamiątka. Goście odwiedzający Was w święta, na pewno będą zachwyceni Waszymi zdjęciami na choince. 

Zawieszki na choinkę ze zdjęciem

Przepis na suchą porcelanę:

2 łyżki skrobi kukurydzianej
1 łyżka oliwki, wazeliny lub kilka kropel gliceryny
Odrobina sody kuchennej
2 łyżki kleju wikol

Wydruk zdjęć

Klej

Sznurek

Sucha porcelana

Robię masę. Pierwsze pytanie, jakie pada to: “Czy mąka kukurydziana i skrobia kukurydziana to, to samo?”. Odpowiadam: Nie! Skrobia jest bardzo drobno zmielona i jest w kolorze białym. Można najszybciej ją kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Klej wikol też jest biały i oliwkę też powinniśmy mieć przeźroczystą. Wtedy mam gwarancję, że masa będzie śnieżnobiała.

Sucha porcelana 1

Wszystkie składniki łączymy razem. Jak masa się nie klei to dokładamy kleju wikol. Należy uważać z ilością oliwki, To ona może spowodować zabarwienie żółte, a masa zamiast być elastyczna, robi się krucha. Całość zagniatamy jak ciasto, dobrze przy tym wyrabiając.

Sucha porcelana 2

Wałkujemy, niczym nie podsypując. Masa dobrze wyrobiona, nie powinna przyklejać się do wałka, a wręcz przeciwnie ładnie odchodzić. Wałkujemy na grubość 3-4 mm. Foremkami do ciastek wycinamy kształty, a w środku wycinamy kółeczko np. nakrętką od butelki. Pamiętajmy też o dziurce na górze do sznureczka. Ja do tego używam plastikowej słomki. :)

Sucha porcelana 3

Moja masa schła przez noc, a następnego dnia wydrukowałam zdjęcia całej rodzinki w mini formacie. Wycięłam małe kółka i każde podkleiłam z tyłu zawieszki.

Sucha porcelana 4

Ostatni etap to przeciągnięcie sznureczka u góry, aby było za co zawiesić nasze ramki na choince. 

Zawieszki na choinkę ze zdjęciem 1

Tego typu zawieszki można też wykorzystać jako tagi do prezentów. W ostatnim wpisie “8 pomysłów na pakowanie prezentów pod choinkę” użyłam zawieszek z suchej porcelany, a teraz macie jeszcze wersję ze zdjęciem. Masa jest bardzo uniwersalna i można ją wykorzystać na wiele sposobów. Trzeba tylko spróbować!

 

 Zobacz także:

MakowiecŚwiecący stożekWianek z orzechówMuffinki choinki
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons