dla dzieci diyRady nie od parady

27 trików dla rodziców

Dobrych tipów nigdy za wiele dlatego dzisiaj będzie “27 trików dla rodziców”. Niesamowita jest ludzka pomysłowość na rozwiązanie codziennych problemów. Nadal mnie dziwi skąd w nas tyle sprytu i kreatywności, ale “potrzeba jest matką wynalazku” i od niej wszystko się zaczyna. Przy dzieciach każdy pomysł jest na wagę złota, bo nie które są nam niezbędne, a inne wiele ułatwiają. Druga sprawa, że przy dzieciach jest tyle pracy i trzeba ją wykonywać szybko, że dobra organizacja i eliminacja zagrożeń daje nam poczucie bezpieczeństwa. 

triki dla rodzicowPrzerywnik

Przychodzi taki moment, że dziecko z łóżeczka wyrasta i trzeba je przyzwyczaić do normalnego łóżka. Jednak możemy się spodziewać, że maluch może spaść. W takim wypadku wystarczy na brzegu łóżka pod prześcieradło z gumką włożyć na przykład podłużną poduszkę, zwinięty koc lub makaron do pływania. To jest też dobry lifehack w podróży, kiedy nie mamy łóżeczka ze sobą, a malucha strach zostawić na dużym łóżku.

1

 

To bardzo zabawny trik. Jak maluch zaczyna raczkować, to można ten fakt, wykorzystać i przy okazji posprzątać, a wręcz nawet wypolerować podłogę. Bierzcie go z przymrużeniem oka. 

2

 

To jest tak sprytne, że żałuję, iż nie mogę tego patentu sama wypróbować, bo moje dzieci już za duże. Kosz na pranie idealnie ograniczy dziecku przewrócenie się w wannie i można się bawić do woli. Sprytne!

3

 

Jak oznaczyć dziecku buciki, aby się mu nie myliły? Do środka butów wklejamy naklejkę przeciętą na pół. Teraz maluchowi wystarczy wytłumaczyć, że naklejka musi pokazywać cały obrazek, aby mógł włożyć buty. Dobre?

4

 

Jesteśmy na spacerze, wycieczce, a dziecku chce się jeść, a nie mamy łyżeczki. Wpadlibyście na to, aby z górnego wieczka jogurtu skręcić łyżeczkę. Teraz już dalekie wyprawy nie są nam groźne. 

5

 

Małe opakowania po sosach na wynos są idealne do schowania smoczka.

Jak już chcecie odzwyczaić dziecko od używania smoczka, to dobrym pomysłem jest obcięcie końcówki gumowej części. Sama tak zrobiłam i moi synowie jak zobaczyli, że ulubiony smoczek ma dziurę, mówili, że smoczek jest popsuty i wyrzucali go do śmieci. Szybko i bezboleśnie pozbyłam się dydka raz na zawsze. Wypróbujcie ten pomysł.

6

 

Dmuchany materac w domu? Co za pomysł? Okazuje się, że bardzo dobry, bo basen będzie bezpiecznym kojcem do zabawy. 

Bujanie dziecka za sznurek to szczyt lenistwa, ale z drugiej strony, jeżeli mamy dziecko, które cały czas chce się huśtać, to może być dla nas ratunek. Co Wy na to?

7

 

Maluchy lubią otwierać różne szafki, lodówkę, szuflady i tu można wykorzystać dwa przyklejane haczyki i opaskę silikonową. Małe dziecko da się przez jakiś czas oszukać. 

Papier toaletowy kusi milusińskich i nie tylko. Koty też uwielbiają rolki, a tu gumka recepturka rozwiązuje problem.

8

 

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Dzieci uwielbiają biegać, a my musimy zabezpieczyć teren, aby nic im się nie stało. Róg dywanu lubi zaczepiać dziecięce nóżki, więc dwa rzepy na przylepce i dywan będzie na swoim miejscu.

Kupujemy dziecku ładne buciki, ale ich podeszwa nie do końca jest dla dziecka, bo but nie ma żadnej przyczepności. Szczególnie sandały mają to do siebie i łatwo o poślizg. Jest i na to sposób. Gorącym klejem zróbmy kilka punktów, które będą dawały przyczepność.

9

 

Trzaskające drzwi i przytrzaśnięte paluszki, a potem płacz. Jeżeli chcemy uniknąć takiej akcji, to znowu z pomocą przyjdzie nam makaron do pływania. Odcinamy kawałek, przecinamy wzdłuż i zakładamy na rant drzwi i po kłopocie.

Jeżeli chcemy dziecku ograniczyć wejście do pomieszczenia, gdzie zamiast klamki jest gałka, to mały plastikowy pojemnik zabezpieczy otwieranie drzwi.

10

 

Kolejny sposób na drzwi. Grubsza gumka nie pozwoli, aby drzwi się zamknęły. 

11

 

Są takie zabawy, które dzieciom ograniczamy ze względu na bezpieczeństwo. Takie na przykład sztuczne ognie, mogą rączkę poparzyć. Jednak jakiś sprytny rodzic wymyślił trik z plastikowym kubkiem i teraz możemy się odważyć, dać dziecku potrzymać sztuczne ognie. 

12 (1)

 

Mały haczyk na foteliku do jedzenia rozwiąże problem przechowywania śliniaków i one zawsze będą pod ręką, jak będzie pora posiłku. 

Maluchy lubią myć ręce, ale często nie dosięgają w ogóle do wody. Nie ma takiej rzeczy, której nie dałoby się rozwiązać. Plastikowy pojemnik po mydle lub szamponie można odpowiednio wyciąć i założyć na kran. Teraz strumień wody doleci do małych rączek. 

13

 

To zdjęcie bardzo mi się spodobało. Tatuaż z numerem telefonu do rodziców. Bardzo przydatne na plażach, wycieczkach, gdzie dzieci niepostrzeżenie mogą się od nas oddalić i zgubić. Nikomu nie życzę takiej sytuacji. Taki tatuaż to świetne rozwiązanie. Nie wiem, czy gdzieś w Polsce ktoś robi takie rzeczy, ale może warto się rozejrzeć.

14

 

U mnie w domu też była bramka, aby moje rodzeństwo przypadkiem nie spadło z wysokich schodów. Najczęściej wtedy niszczyło się barierkę, aby takie zabezpieczenie założyć. Dziękujmy za opaski zip, które ratują nasze schody przed wiecznym zniszczeniem. 

Trampolina i niezabezpieczone naciągi to może źle się skończyć. Okazuje się, że makarony do pływania nie tylko w wodzie ratują dzieci. Wystarczy kawałki makaronów założyć na sprężyny i już jeden problem z głowy. Na dodatek fajnie wygląda. 

15

 

Dlaczego nikt mi nie powiedział o tym patencie? Ile razy Twoje dziecko wylało sok w kartoniku, bo za mocno nacisnęło pudełko? Wystarczy odgiąć rogi kartonika i za nie złapać soczek, a już żadna kropla się nie rozleje. 

16

 

Mycie zabawek, klocków to dopiero zabawa dla zmęczonych matek. Tu z pomocą przychodzi zmywarka, a nawet pralka. Tylko zamiast detergentów myjemy zabawki samą wodą albo na przykład kwaskiem cytrynowym. Pamiętajcie, żeby klocki włożyć do worka na pranie i nie wirujemy, a jedynie wypompowujemy wodę z pralki. 

17

 

Guma we włosach to dopiero kłopot. Obciąć włosy? Za nim sięgniecie po nożyczki, spróbujcie gumę usunąć lodem. W wielu przypadkach pomoże ten zabieg.

18

 

Ten tip pokazywałam w poście “16 trików na lato”, ale tu zdecydowanie warto go powtórzyć. Pracujemy czy odpoczywamy na wolnym powietrzu, dziecko jest z nami w łóżeczku lub kojcu. Prześcieradło z gumką nałożone na górę łóżeczka ochroni malucha przed owadami. 

19

Źródło zdjęć: buzzfeed.com

Sama lubię te wszystkie cudowne lifehacki, które nam wszystkim ułatwiają życie. Mamom, szczególnie potrzebne są dobre rady, bo jesteśmy często tak zajęte różnymi obowiązkami, że dobrze jest sobie samemu pomóc. Jestem ciekawa, czy znaliście je wszystkie? Może macie inne ciekawe triki, które tu nie zostały pokazane. 

 

Zobacz inne porady:

13 trikow na podroz z dziecmicats1cats
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons