dla dzieci diy

9 pomysłów DIY z jesiennych liści, które zrobisz z dziećmi!

DIY z jesiennych liści

Kiedy zaczynają lecieć liście z drzew, to już pewne, że mamy jesień. Fajnie jak to jest złota jesień, ale chyba w tym roku nam niedane. Pozostaje nam patrzeć na jesień zza mokrych okien i organizować sobie zajęcia w domu. Oczywiście ja będę Was namawiać do zabawy DIY i spędzania w ten sposób czasu. Kiedy uda się Wam wybrać na spacer, zbierajcie liście, kolorowe jesienne liście, a w domu możecie się nimi bawić razem z dzieciakami i wypełniać im czas, bo mam dla Was 9 DIY z jesiennych liści. Część pomysłów jest z bloga “Moje Dzieci Kreatywnie”, bo Ewa jest mistrzem w DIY dla dzieci.

DIY z jesiennych liści

9 pomysłów DIY z jesiennych liści, które zrobisz z dziećmi!

1. Ślimaki z liści i plasteliny

Takie sympatyczne ślimaki można wykonać z liści i plasteliny. Dzieciaki oszaleją z tym pomysłem. Tu zobacz tutorial.

DIY z jesiennych liści

 

2. Łapacz snów w jesiennym stylu

Świetny pomysł, aby wykonać łapacz snów na bazie naturalnych materiałów. Piękna dekoracja, która ozdobi ścianę. Tu zobacz tutorial.

DIY z jesiennych liści

 

3. Złocony liść

Prosty obrazek, ale pełen blasku. Suszone liście można odmienić za pomocą brokatu i zamknąć w ramce. Tu zobacz tutorial.

DIY z jesiennych liści

 

4. Pani jesień

Zamiast kolorowanki można wydrukować Panią Jesień i zrobić jej suknię z liści. To jest super zabawa. Szablon i tutorial znajdziesz tu.

DIY z jesiennych liści

 

5. Mozaika z liści

Z liści można zrobić fantastyczną zabawę, a wystarczy je pociąć i można bawić się w układanie z nich wzorów. Tu zobacz tutorial.

DIY z jesiennych liści

 

6. Frotaż liścia

To moja zabawa z dzieciństwa i fajnie ją sobie przypomnieć, aby pokazać je swoim dzieciom. Zobacz tutorial tutaj.

DIY z jesiennych liści

 

7. Duchy na Halloween

Suszone liście można wykorzystać do zmalowania im buziek. Tak powstały duchy z liści na Halloween. Sprawdźcie jak je zrobić tutaj.

DIY z jesiennych liści

 

8. Jesienny liści

Ten pomysł to takie passe-partout, które wypełnione jest jesiennymi liśćmi. Szablon liścia i tutorial zabawy znajdziesz tutaj.

DIY z jesiennych liści

 

9. Ptaki z rolek i liści

Teraz możecie zrobić ptaszki z rolek i liści. Taka ptasia gromadka, będzie świetna do zabawy. Zobacz tu jak zrobić takie zwierzaczki.

DIY z jesiennych liści

Myślę, że te pomysły diy z jesiennych liści, pozwolą Wam zająć dzieci w deszczowe dni, a także świetnie się z nimi bawić i spędzić kreatywnie czas. Fajne jest to, że liście leżą i tylko czekają, aby z nich coś fajnego zrobić. Pamiętajcie, aby wracając z przedszkola czy szkoły zebrać garść liści. :)

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons