dla dzieci diykosmetyczne diyprezentowe diy

Mydełka lego DIY – dzieci je uwielbiają!

Uwielbiam robić mydełka. Zaraz po robieniu świec to mój ulubiony pomysł na prezent. Stali czytelnicy bloga wiedzą, że najczęściej robię mydło, ścierając kostkę gotowego mydełka (zaczęło się od serduszek dla babci), potem były choineczki i w końcu lawendowe mydło w mojej książce. Tym razem do mydła kupiłam bazę mydlaną, trochę barwników, olejek eteryczny i foremkę. W domu miałam foremki w kształcie ludzików lego, które wykorzystałam kiedyś do zrobienia kredek ludzików, a teraz okazały się idealne do wykonania mydła dla dzieci. Spróbuję zrobić mydełka lego. 

Mydełka lego 4przerywnik

Jak zrobić mydełka lego DIY?

Materiały:

  • baza glicerynowa
  • barwniki do mydła
  • olejek eteryczny
  • dwa garnki

przerywnikMydełka lego

W większym garnku gotuję wodę i wstawiam do niego mniejszy garnek, w którym rozpuszczam bazę glicerynową. Dodaję trochę barwnika i pomarańczowy olejek eteryczny. Mieszam, aby wszystko razem się ładnie połączyło.

Mydełka lego 1

Kiedy mydło się rozpuści, przelewam je do foremek, aby powstały ludziki.

Mydełka lego 2

Takie mydełka ludziki lego już są fajne, ale jeszcze zrobię kostki mydła z zatopionym mydlanym ludzikiem w środku.

Wkładam do foremek ludziki i zalewam je barwionym mydłem glicerynowym.

Mydełka lego 3

Mydła chłodzę w zamrażalniku, a że zastygają w kilka minut, to produkcja takich mydełek idzie bardzo szybko.

Mydełka lego 6

Mydełka lego 10

Mydełka lego 7

Mydełka lego 5

Mydełka lego 9

Mydełka lego 8

Mydełka lego 11

Świetne mydełka lego mi wyszły. Wiem, wiem, że wyglądają jak żelki, ale to naprawdę mydło. Foremka do robienia ludzików jest doskonała i mydło wygląda jak prawdziwe ludziki lego. Takie mydełka można zrobić dla dzieciaków do mycia rączek w domu albo na prezent, gdy np. wybieramy się do kogoś na imprezę. Mogą to być też nagrody w konkursach i zabawach w przedszkolu i szkole. Zresztą sami będziecie wiedzieć najlepiej, do czego je wykorzystać. ;)

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons