Rady nie od parady

10 zimowych trików, które warto znać

10 zimowych trików

Poznaj 10 zimowych trików!

Zima w pełni. U nas w domu już nawet tydzień ferii za nami, a teraz następne rejony Polski będą miały wolne. Przeciągi w domu, długie kozaki, mokre rękawiczki i problemy z samochodem to zimowa codzienność. Dlatego warto znać kilka trików na rozwiązanie prostych problemów, aby cieszyć się zimą i dobrze ją pamiętać. Już pisałam Wam o “7 Lifehack na samochód”, a teraz czas poszerzyć te triki o kilka innych, które zimą Wam się na pewno przydadzą.

10 zimowych trików

10 zimowych trików, które warto znać.

#1 hack na nie odśnieżanie szyby samochodu

Chyba najbardziej denerwujące zimą są problemy z samochodem. Jak zasypie śniegiem to od rana pierwsze co trzeba brać się za odśnieżanie samochodu i skrobanie przedniej szyby. Jednak jest na to sposób. Na przednią szybę najlepiej narzucić koc, a jeszcze lepiej gotowe maty. Rano wystarczy ją ściągnąć i jeden problem z głowy. 

10 zimowych trików

#2 hack na wyjazd bez poślizgu

Nie możesz ruszyć na śliskim podjeździe. Użyj do pomocy gumowych wycieraczek z samochodu. Podłóż je pod koła i spróbuj wyjechać.

10 zimowych trików

#3 hack na suszenie rękawiczek

Zimowe szaleństwo na śniegu, stoku, lodowisku zawsze kończy się mokrymi rękawiczkami, wkładkami w łyżwach itd. Jakoś trzeba to wysuszyć. Często nie można kłaść tych elementów bezpośrednio na kaloryferze. Wtedy wystarczy odpowiednio wygiąć druciany wieszak i na nim zawiesić części zimowej garderoby. 

10 zimowych trików

#4 i 5 hack na długie kozaki

Długie kozaki to element zimowej mody. Jednak, aby takie buty służyły nam kilka sezonów, należy je dobrze przechowywać. Dwa sposoby na prostowanie długich butów, aby nie łamały się, a co za tym idzie brzydko niszczyły. Do butów należy włożyć pustą butelkę lub pocięty makaron do pływania i mamy buty porządnie zabezpieczone do następnego użycia.

10 zimowych trików

10 zimowych trików

#6 hack na skuteczne grzanie kaloryfera

Trochę więcej ciepła w domu może zapewnić nam folia izolacyjna. Można ją kupić w markecie budowlanym i założyć za grzejnikiem. Dzięki temu ciepło będzie odbijało się od niej, a nie grzało ścianę za kaloryferem.

10 zimowych trików

#7 hack na zamarznięte zamki

Zamarznięte kłódki, zamki można otworzyć tym sposobem. Podgrzej klucz i powoli wkładaj do zamka, aby lód w środku się rozpuścił. Sprawa jest delikatna, bo może pęknąć nam klucz od szybkich zmian temperatur, więc rób to powoli. 

10 zimowych trików

#8 hack na przeciągi

Znacie sposób na szpary w drzwiach? Można sobie pomóc z przeciągiem hulającym po podłodze, wykonując wałek pod drzwi z tkaniny i watoliny lub wykorzystać makaron na basen i nim zabezpieczyć za wysokie drzwi.

10 zimowych trików

#9 hack na jazdę rowerem w zimie

Amatorzy rowerowych przejażdżek nie muszą z rezygnować z jazdy rowerem jak nasypie śniegu. Na koła roweru zakładamy opaski zaciskowe, które zabezpieczą nasz pojazd przed ślizganiem i ułatwią jazdę w śniegu.

10 zimowych trików

#10 hack na zmechacony sweter

Ubieranie się na cebulkę w zimie to normalne. Jednak nasza odzież tego nie lubi i zaczyna się mechacić. Pozbędziemy się tych nieładnych kulek za pomocą golarki jednorazowej. Oczywiście robimy to ostrożnie, aby nie pogorszyć sytuacji.

10 zimowych trików

10 zimowych trików warto znać, aby sobie ułatwiać zimne dni. Zima zawsze nas zaskakuje, chociaż wiemy, że przyjedzie. Może teraz będzie łatwiej ją nam opanować. 

 

Zobacz inne triki:

triki dla rodzicowcatsenhanced-buzz-16592-1365792257-30
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons