meblowe diyorganizacyjne diy

Półka na balkon DIY – prowadzę „Pytanie na Śniadanie Extra” odcinek 13

Półka na balkon DIY

To był ostatni odcinek „Pytanie na Śniadanie Extra” (TU możesz go zobaczyć), który prowadziłam, ale kto wie, czy kiedyś nie wrócę do TV? Niesamowicie było do Was i fanów DIY mówić co tydzień przez trzy miesiące z telewizora. Miałam superwyzwanie, aby pokazywać Wam ciekawe DIY, które też ładnie będą prezentować się w kamerze. Przy okazji powstał ten cykl na blogu i wszystkie pomysły zachowałam tu dla Was. Będzie można do nich wrócić za tydzień, miesiąc czy za rok i wykonać to samo z moją pomocą. Dzisiaj pokażę Wam, jak wykonałam półkę, która nie zabiera dużo miejsca na moim, i tak małym, balkonie, a pozwala mi hodować kolekcję wrzosów i wrzośców. Zdradzę Wam, że w ostatecznym rozrachunku zrobiłam sobie dwie takie półki, bo to tak rewelacyjny pomysł. Stoją one na balkonie po przeciwnych stronach, a nadal na środku jest miejsce na suszarkę do prania i wylegiwanie się Rudiego, który codziennie dba o produkcję witaminy D na słoneczku. Półka na balkon DIY ma też wiele ciekawych zastosowań, o których piszę na końcu wpisu.

Półka na balkon DIY

Półka na balkon DIY krok po kroku

Materiały:

  • trzy sklejki o wymiarach – 1 cm x 75 cm x 30 cm, 1 cm x 75 cm x 20 cm, 1 cm x 75 cm x 10 cm
  • cztery listewki – 4 cm x 1,5 cm x 1 m
  • wkrętarko-wiertarka
  • wkręty
  • miara i ołówek
  • farba akrylowa

Półka na balkon DIY

Sklejkę docięłam od razu w sklepie budowlanym. Listewki dostałam dwumetrowe, więc po prostu przecięłam je na pół.

Półka na balkon DIY

Ułożyłam sobie trzy półki ze sklejki i dwie listewki. Półki rozstawiłam: pierwszą na wysokości 20 cm, drugą na wysokości 50 cm, a trzecią na 80 cm.

Półka na balkon DIY

Za każdym razem nawiercałam najpierw otwór…

Półka na balkon DIY

… a potem skręcałam półkę z listewką.

Półka na balkon DIY

Druga listewka została zamontowana pod ukosem. Łączy się z pierwszą listewką u góry, a rozchodzi do dołu tak, aby można ją było dokręcić do półek.

Półka na balkon DIY

Na koniec docinam obydwie nogi, aby miały tę samą długość i odpowiedni kąt. To samo robię z górą listewek.

Półka na balkon DIY

Przycięte elementy szlifuję.

Półka na balkon DIY

Półka jest już gotowa do malowania. Dwie-trzy warstwy farby akrylowej wystarczą, aby ładnie pokryć półkę i zabezpieczyć ją przed deszczem i mrozem.

Półka na balkon DIY

Oglądaj mój cykl DIY w „Pytaniu na Śniadanie Extra” w poniedziałki o 11.10 na TVP2.

Półka na balkon DIY

Półka na balkon DIY

Półka na balkon DIY

Półka na balkon DIY

Półka na balkon DIY

Półka na balkon DIY

Półka na balkon DIY

W trakcie robienia tego DIY przyszło mi do głowy, że to świetna półka na buty do przedpokoju, półka pod parapet na dekoracje, półka na książki w salonie albo, że sprawdzi się w pokoju dziecięcym na zabawki? Jak widać półka na balkon DIY ma więcej zastosowań niż przypuszczałam, zabierając się za ten pomysł. Dla mnie na ten moment będzie to najlepszy kwietnik na balkonie. Powiem Wam, że cieszę się z tego pomysłu i realizacji, bo to diy bardzo mi się przyda na niewielkim balkonie :)

 

Zobacz inne odcinki mojego cyklu DIY w Pytanie na Śniadanie Extra.

Filcowa buda dla kota diy

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons